AnimeFest 2017

19. června 2017 v 12:00 | Sora |  Reportáže z Conů
AnimeFest pro mě byl nejen prvním AF, ale prvním conem vůbec, takže jsem vůbec nevěděla, co od podobné akce očekávat (snad kromě promítání anime a dlouhých front do areálu v pátek odpoledne, na které mě upozorňoval kamarád).

Začal pro mě už v pátek ve dvě, kdy jsem se odhodlala si jít vyzvednout náramek dopředu. Musím přiznat, že vážně oceňuju ten nápad, protože si tím alespoň o trochu zkrátíte čekání při vpouštění do areálu. Pak už strávíte před areálem jen půl hodiny místo hodiny.

Akce samotná začala v 18 hodin slavnostním zahájením, na které jsem se osobně nedostala a sledovala jsem stream na plátně. Nápad dobrý, provedení trochu hroší, protože zvuk byl slyšet tak v prvních pěti řadách, dál jen málo, nemluvě o těch, kteří stáli třeba vzadu, nebo úplně nahoře na galerii. Zachránila to pak až možnost si ho alespoň pustit na facebooku AF. Poté jsme si vystáli svou historicky první frontu na promítání, jednalo se o Příběh jizvy první část. Pokud máte rádi upíry a perverzní chlapce, tenhle kousek rozhodně splní vaše očekávání. Jo a upíří lovce upírů (?). Viděla jsem dva díly a celkem ráda bych to završila tím třetím.

První den jsme se nedostali na žádnou přednášku a tak jsme akci zakončili částí promítání a jela jsem se vyspat, abych měla šanci zvládnout další dny, dostat se do postele těsně po půlnoci byl celkem výkon. Jen do vstávání před sedmou v sobotu se mi příliš nechtělo.

Ranní promítání Perfect Blue bylo přesně to co jsem potřebovala. Jestli máte rádi lehce psycho anime, běžte do toho, pokud jste to ještě neviděli (není to úplně novinka), ale doporučuju se podívat aspoň dvakrát, abyste pochopili všechny souvislosti. Já sama se na to podruhé chystám, není to úplně nenáročný film (více v recenzi v rubrice animelist).

Přednáška Malé Japonské zvláštnosti, na kterou jsem moc chtěla, ještě mnohem předčila mé očekávání. Byla poučná i zábavná, což je naprosto ideální. A Lusi je na živo fakt příjemná osoba. Určitě bych šla znovu na její přednášku, kdybych měla možnost. Hned za ní následoval Příběh jizvy II. a pak čistě poučná Jak na psaní - Budování postav a dialogů. Pro mě jako šuplíkového pisálka celkem přínosná věc.

Účastnili jsme se ještě pak dvou promítání, Bosý Gen a Rudolf a Mnohajmen, ve večerních hodinách jsme navštívili přednášku o figurkách a panenkách, která příjemně překvapila i můj doprovod, který původně šel jen kvůli mně.

Závěrečný den jsme viděli Vražedný orgán, anime odehrávající se v ČR, které se mi líbilo asi nejmíň. Možná to bylo žánrem, na který jsem úplně nebyla naladěná. Využili jsme služeb místní provizorní kavárny a ochutnali kávu (nic moc), pobrouzdali po stáncích, nakoupili sladkosti a zakončili akci přednáškou Číno, WTF again? , která byla asi nejzábavnější a rozhodně musím jít další rok, pokud bude.

Shrnutí: Bylo to boží. Ale to asi nemusím říkat nikomu, kdo tam byl. A pokud jste nebyli a váháte, určitě doporučuju. Atmosféra byla skvělá, program byl hodně dobře zvolený a byla spousta možností, jak provětrat svou peněženku za sladkosti, nebo třeba placky a hrnečky s oblíbeným anime. Nepovažovala jsem za nutné fotit, vzhledem k tomu, kolik dobrých fotografů tam pobíhalo, takže jestli jsem vás navnadila a jste zvědaví na fotky, najdete je na fb stránkách AF. A třeba se za rok potkáme.

PS: V.I.P lístky vůbec nejsou potřeba. Stačí jen odhadnout, jak dopředu jít čekat. Fronty nejsou zdaleka tak strašná věc, minimálně jsme díky nim pokecali s novými lidmi.
 


Komentáře

1 Chikulín Chikulín | Web | 19. června 2017 v 21:21 | Reagovat

Je to docela dost dlouho co jsem naposled byla na AF a musím říct, že mi to docela chybí :-( jsem ráda, že je to furt tak dobrý :-)

2 Sora Sora | Web | 22. června 2017 v 11:34 | Reagovat

[1]: Třeba se tam někdy potkáme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama